Menu Zamknij

Kupiłem Raport z carVertical. Było Warto? Opinia

CarVertical to jedna z najpopularniejszych stron do sprawdzania historii pojazdu.

Zdania na temat jakości raportów carVertical są mocno podzielone, dlatego postanowiłem, że wykupię raport i sprawdzę na jak obszerny raport historii pojazdu możemy liczyć, jak bardzo jest on prawdziwy i czy warto za niego zapłacić.

Ceny carVertical

Cena jednego raportu carVertical wynosi 78,99 zł. Czy to dużo? Porównajmy sobie ceny w konkurencyjnych firmach.

 • CarFax: 79,99 zł
 • Autobaza: 60,90 zł
 • EpicVin: 65 zł
 • AutoCheck: 96 zł

Na podstawie porównania z podobnymi firmami, można więc stwierdzić, że cena za raport w CarVertical nie jest wygórowana.

Dodatkowo, jeżeli planujecie kupić samochód i macie kilku faworytów, na carVertical możecie kupić więcej raportów po niższej cenie.

Liczba raportówCena za 1 raportCena całkowita
178,99 zł78,99 zł
249,99 zł99,98 zł
342,99 zł128,97 zł

Warto zaznaczyć, że aby kupić 2 raporty należy wpisać numer VIN i poczekać aż carVertical znajdzie informacje o samochodzie. Dopiero wtedy będziecie mieli opcję wykupienia dwóch raportów.

Jeżeli chodzi o 10 i więcej raportów, to są one dostępne na górze w zakładce „Dla Biznesu”.

Wykupuję Raport dla Mojego Rozbitego Peugeota

Aby przetestować carVertical, postanowiłem przetestować go za pomocą numeru VIN mojego Peugeota 207. Przed kupnem tego samochodu nie nie wiedziałem jeszcze o istnieniu tego typu strony, więc jest to pierwszy raz, gdy sprawdzam numer VIN tego auta.

Dodatkowo, Peugeot, którego będę testował, nieco ponad dwa lata temu został rozbity i został zakwalifikowany jako szkoda całkowita. Samochód sprzedałem i trafił do nowego właściciela, dlatego jestem ciekaw, czy na carVertical te informacje są zawarte.

Zaczynajmy.

Jak Wykupić Raport CarVertical?

Samo kupno raportu jest banalnie proste.

 1. Wchodzimy na carVertical i wpisujemy nasz numer VIN na stronie głównej.

2. Upewniamy się, że carVertical znalazł informacje o naszym samochodzie, po czym podajemy nasz e-mail, a następnie zostaniemy przeniesieni do płatności.

3. Dokonujemy płatności, np. kartą płatniczą, po czym raport zacznie się pobierać.

4. Po kilkunastu sekundach mamy gotowy raport.

Teraz zobaczmy, czego można się z niego dowiedzieć.

Ogólna wykryta aktywność

CarVertical na sam początek raportu podaje nam najważniejsze informacje o aktywności naszego pojazdu na rynku, czyli między innymi:

 • Kiedy został zarejestrowany
 • Kiedy został wystawiony na sprzedaż
 • Kiedy został uszkodzony

W moim przypadku carVertical poprawnie podał datę produkcji oraz pierwszej rejestracji.

W dalszej części raportu mogę dowiedzieć się kiedy samochód był wystawiony na sprzedaż w Niemczech, czyli zanim trafił do mnie.

Dalej mamy to, czego byłem najbardziej ciekaw, czyli historia tego samochodu, gdy byłem jego właścicielem.

Rzeczywiście data rejestracji jest zapisana, ale co najważniejsze jest wzmianka o wypadku w sierpniu 2021. Za chwilę zobaczymy czy mamy więcej informacji na temat uszkodzeń.

Jest również informacja o tym, że w 2023 nowy właściciel poddał samochód badaniu technicznemu. Ciekawe, bo nic nie widziałem na temat tego, jak nowy właściciel chce wykorzystać samochód.

Historia Kradzieży

CarVerical w raportach sprawdza historię kradzieży samochodu. W tym celu przeszukuje bazy wielu krajów europejskich i nie tylko, m.in Ukrainę, Czechy, Rumunię.

W przypadku mojego byłego już pojazdu okazało się, że nie brał on udziału w żadnych podejrzanych precedensach.

Autentyczność Przebiegu

Jednym z powodów dla których większość osób kupujących samochód wykupuje raport o jego historii jest autentyczność przebiegu. CarVertical robi to całkiem nieźle i wykazał, że Peugeot 207 nie miał cofanego licznika.

Uszkodzenia

Wracamy do najważniejszego, czyli uszkodzeń pojazdu. CarVertical rzekomo pokazuje zdjęcia uszkodzeń, szacowany koszt naprawy i możliwy typ uszkodzenia.

Rzeczywiście, jeśli chodzi o szczegóły uszkodzeń oraz szacowany koszt naprawy, to są one dość trafne i szczegółowe. W moim raporcie nie otrzymałem jednak żadnych zdjęć.

Wartość rynkowa

Powodem, dla którego warto wykupić raport na carVertical są ceny historyczna, za jaką samochód został sprzedany. W grudniu 2019 roku, Peugeot został kupiony przez polskiego handlarza za prawie 17.000 zł.

Specyfikacja i wyposażenie

W carVertical możemy też zobaczyć dokładną specyfikację i wyposażenie naszego egzemplarza samochodu. Mamy podstawowe informacje takie jak moc silnika, kolor, model itp.

Z jakiegoś powodu w moim przypadku carVertical ma podane wyposażenie w jęzku rumuńskim, jednak nie jest to jakaś karygodna niedogodność i większość z tych detali będziemy już znali z aukcji czy czytając o samochodzie w internecie.

CarVertical- czy Warto?

Po wykupieniu raportu w carVertical stwierdzam, że było warto. Co prawda znałem historię swojego samochodu, jednak jest tam wiele istotnych informacji dla przyszłych właścicieli.

Mam lekki niedosyt, że nie zobaczyłem zdjęć z kolizji, jednak sama wiedza, że samochód miał powypadkową przeszłość jest bardzo ważna i gdybym miał kupować ten samochód, najprawdopodobniej bym tego nie zrobił.

Dodatkowo przekonałem się o autentyczności przebiegu i o tym, że samochód nie był w przeszłości kradziony.

Tak więc…

CarVertical jest warty zakupu, ponieważ możemy poznać wiele szczegółów o pojeździe, który chcemy kupić, między innymi historię kolizji, autentyczność przebiegu, poprzednią cenę pojazdu czy historię kradzieży.

CarVertical Plusy:

 • Niska cena
 • Historia poprzednich rejestracji
 • Historia uszkodzeń
 • Historia kradzieży
 • Historyczna cena pojazdu

CarVertical Minusy:

 • Brak zdjęć pojazdu (przynajmniej w moim przypadku)
 • Nieprzetłumaczone niektóre fragmenty