Menu Zamknij

Gdzie Znaleźć VIN w Toyocie Yaris? (Ze Zdjęciami)

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie zlokalizowany jest numer VIN w Toyocie Yaris, to w tym artykule przedstawimy wszystkie lokalizacje tego numeru.

1. Obudowa deski rozdzielczej od strony kierowcy

Najczęstszym miejscem umiejscowienia numeru VIN w każdym samochodzie jest deska rozdzielcza pojazdu w pobliżu miejsca, w którym deska rozdzielcza styka się z krawędzią przedniej szyby po stronie kierowcy. Numer VIN w Toyocie Yaris jest przymocowany do metalowej płytki i można go odczytać bez wchodzenia do środka pojazdu.

2. Słupek środkowy od strony kierowcy

Ta metoda wymaga nieco więcej wysiłku, ponieważ aby sprawdzić VIN należy otworzyć drzwi samochodu. Numer VIN znajduje się na naklejce z boku drzwi kierowcy. Jest tu podane również kilka innych informacji, takich jak numer silnika, ale numer VIN to trzecia wartość od góry.

3. Pod fotelem pasażera pod plastikową osłoną

Numer VIN w Toyocie Yaris można znaleźć także pod fotelem pasażera. Wystarczy tylko odsłonić plastikową osłonę.

4. Dowód rejestracyjny

Numer VIN Toyoty Yaris można także odnaleźć w dowodzie rejestracyjnym w rubryce oznaczonej literą „E”.

Dlaczego należy sprawdzić numer VIN przed zakupem pojazdu?

Kupując używane auto, nie mamy pewności, czy sprzedający jest uczciwy i czy nie zataja przed nami jakichś drażliwych faktów na temat samochodu.

Najczęstszym oszustwem sprzedawców jest cofanie licznika. Sprawdzając numer VIN możemy zobaczyć, czy takie oszustwo miało miejsce.

Inną informacją, którą warto sprawdzić przed zakupem samochodu z drugiej ręki, jest jego stan techniczny. Jeśli interesujący nas model jest rzeczywiście bezwypadkowy, numer VIN pomoże nam w ustaleniu takiego stanu rzeczy. Każde zdarzenie drogowe, typu kolizja czy wypadek, jest odnotowywane.

Jak sprawdzić historię samochodu po numerze VIN?

Historię samochodu po numerze VIN można sprawdzić na wielu stronach internetowych. Mamy dostępne darmowe i płatne strony.

Darmowe pokażą nam jedynie podstawowe informacje, takie jak wyposażenie, czy rok produkcji. Płatne strony mogą pokazać archiwalne zdjęcia pojazdu, usterki, stany liczników i wiele innych przydatnych informacji.

Jeśli szukasz najlepszej strony do sprawdzania raportu VIN swojego pojazdu, polecam stronę carVertical, do której możesz przejść, klikając tutaj.